Cuma, 2018-02-23, 7:28 AM


Main
Registration
Login
HOŞGELDİNİZ
Welcome Konuk | RSS  
Menü

Sizin Oylarınız
Sitemizi Nasıl Buluyorsunuz
Total of answers: 256

Main » 2008 » Kasım » 19 » GÖKLERİN ORDULARI
GÖKLERİN ORDULARI
8:23 AM
GÖKLERİN ORDULARI
 
Günlerden bir gün,
Göklerin ordularını göreceksin... Ayan, beyan...
O zaman tanıyacaksın şehitleri,
Evliyayı, bir bir..
Bayrak bayrak açılacak önünde taburlar, alaylar
Allah'a güveneceksin, çok güveneceksin...
Çok şükredeceksin,
Gözlerinde yaşlar dizi dizi...
Çanakkale, İstiklal Savaşı, Kıbrıs...
Her biri bir destan onlarla...
Göklerin ordularıyla saf saf...
Eğer savaşta günlerden bir gün
Sana cennet gösterilirse, kalp gözüyle,
Bilki veçhinin son savaşıdır bu...
Şehadet şerbetini o gün içeceksin...
Ve göklerin orduları,
Seni de alacak saflarına şerefle...
Ve şehit olmuş vücudun orada yatacak ıslak toprakta, mutlu...
Yüzün, göğsün göklere dönük, ak pak...
Gözlerinde bir tebessüm, sımsıcak...
Rızıklanacaksın...
Görünmez ordunun içinde yerini alacaksın,
Nurlar içinde...
Kaybolacaksın...

Iskender Ali MIHR
Aralik 94

Bütün savaşlar göklerin ordularının yeni elemanlarını oluşturur.

Allahû Tealâ diyor ki:

"Siz şehitleri ölüler zannedersiniz, oysa ki; onlar diridirler. Biz onları rızıklandırırız" diyor Allahû Tealâ.

Allahû Tealâ onları enerjiyle rızıklandırıyor. Öyle ise nasıl bir olay bu? Allah'ın dostlarıyla düşmanları arasında yapılan hangi çarpışma olursa olsun, hangi standartlar içinde olursa olsun; Allah'ın dostu (Allah'ın; yani Allah'ın yoluna girmiş olan , Allah'a ulaşmayı dilemiş, mürşidine ulaşmış ruhu Allah'a doğru yola çıkmış) olan herkes; Allah'a ulaşmayı dilediği andan itibaren şehittir. İster Allah'ın düşmanları tarafından sıcak bir savaşın dışında öldürülsün , ister sıcak bir savaşta öldürülsün gene şehittir

Kim Allah'a ulaşmayı dilemişse o, kurtuluşa ulaşacak olan bir insandır. Yaşayabilirse mutlaka evliya olacaktır. Onun için Allahû Tealâ, Allah'a ulaşmayı dileyen herkese evliya namzeti olarak bakar. Bir sıcak savaşta, bunlardan birisi şehit olursa mutlaka cenneti görür, Allah'a da şahit olur; işte o şehittir. Şehit olduğu zaman mutlaka sırtüstü döner; yani yüzü göklere doğrudur. Kalp gözü açık olanlar, onun canlandığını ve göklerin ordularına katıldığını görürler. Arkadaşları onu almaya gelirler. (göklerin ordularından olanlar)

İşte göklerin orduları her devirde var olmuştur. Allahû Tealâ diyor ki: "Allah yerlerin ve göklerin ordularının sahibidir." Ya da başka bir ifadeyle yerlerin orduları ve göklerin orduları Allah'ındır. Öyleyse; sadece yerlerin orduları yok sevgili ziyaretçiler, göklerin de orduları var. Her sıcak savaşta veya her an şehit olan herkesin ruhu, bir fizik cesed hüviyetinde göklerin ordularına katılır; manevi rızık görür onlar.

General Trikopis, esir edildiği zaman İstiklal Savaşında General'e diyor ki: "Şu olağanüstü insanları görmek istiyorum" diyor. ''Bizi esir eden şu olağanüstü insanlar kim, nerde onlar?'' diyor ve onları esir alan askerler gösteriliyor kendilerine . "Hayır, bunlar değil. Biz bunlara ateş ettiğimiz zaman, bunlar ölüyorlardı. Ama aralarında başkaları vardı. Cübbeli, sarıklı, bu zamanın kıyafetine uymayan kıyafetler taşıyan bir takım insanlar. Biz onlara ateş ediyorduk, vurduğumuzdan emin oluyorduk; ama onlar ölmüyorlardı; ama onlar bize ateş ettiği zaman bizim askerimiz ölüyordu. İşte onlar bizi esir edenler. Onları bana gösterin" diyor.

Göklerin orduları her devirde hep var olmuştur sevgili ziyaretçiler, her devirde insanlar güzellikleri yaşamışlardır.

Öyleyse; bir sıcak savaşta şehit olmak, Allah'ın düşmanlarına karşı yapılan bir savaşta, o göklerin ordularına karışacağınızın kesin işaretini taşır. Sevgili ziyaretçiler, bu kainattaki en büyük şeref şehit olmak ve hemen arkasından göklerin ordularına katılmak şerefidir. Allah'ın yolunda çarpışan herkes Allah'ın askeridir. Ama orada artık bu dünya ile ilişkisini kesmiş, dünya standartlarında yaşamayan gerçek askerler var; göklerin ordularının mensupları. Bu şeref hepiniz için geçerli.

Osmanlı'da Yeniçeriler vardı. Orhan Gazi zamanında, Hacı Bektaşi Velî Hazretleri'nin dualarıyla kurulan bir ocak. Bir mürşide tâbî olmayan hiç kimsenin girmesi mümkün değildi ocağa. Yeniçeri evlenemezdi. Yeniçeri sadece askerdi ve muhteşem bir kudret gösterisinin sahibiydiler. Her yeniçeri göklerin ordularına katılabilmek şerefine ulaşmak için, Allah için savaşlarda ileriye atılırdı. Akıncılar her sefere çıkışlarında geri dönüp dönemeyeceklerini düşünmezlerdi bile.

Allah'a güvenen, Allah için savaşan, Allah için yaşayan, Allah için ölen, Allah'ın askerleri vardı Osmanlıda. Şehit olmak için yaşarlardı. Allah için yaşarlardı.__________________
 

Views: 510 | Added by: mesudum | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 7
7  
I am an exchange student from New York studying at Bogazici University for the Fall semester. I have been heartbroken seeing the stray animals in Istanbul…and I have only been here for less than 2 weeks! I am a true animal lover and it’s hard to see without being profoundly moved. I volunteered at a cat shelter and dog kennel back in America and am very curious as to whether I could donate some time while here in Istanbul. Is that possible?

6  
Some times its a pain in the ass to read what people wrote but this internet site is real user friendly ! .

5  
Misafirler kendi blogunda gönderme için ben gerçekten seviyorum.

4  
Gerçekten serin ve yararlı bir bilgi parçası. Bizimle bu yararlı bilgiler paylaştı memnunum. Lütfen bize bu şekilde haberdar. Paylaşım için teşekkürler.

3  
Pretty nice post . Ben sadece mesudum.ucoz.com tökezledi ve ben gerçekten günlüğü gönderileri tarama zevk olduğunu söylemek istedim . Sonuçta ben rss beslemesine abone olacağım ve seni yakında tekrar yazmak umut! . gülümsemeye devam et!

2  
merhaba ve bilgi için teşekkür ederiz - I önceki zamanlarda web sitesinde çok sayıda yeniden deneyimli beri ben kesinlikle Ancak uzmanlık birkaç teknik konularda bu web sitesini kullanarak burada yeni bir şey kopardınız alabilir barındırma Tamam, merak edilmişti yüklemek için? Ben şikayetçi değilim, ama halsiz yükleme durumlarda kez genellikle google Yerleşim etkileyecek ve Adwords ile reklam ve pazarlama Neyse benim e-posta Bu RSS ekleyerek kulüpler ve bilgisayarınızın çok daha fazla dikkat kalite puanı zarar verebilir değil ilgili heyecan verici içeriği kısa bir süre sonra tekrar bu güncelleştirmeyi olun

1  
Hi, This just came across my desk and I had to pass it on to you ASAP…
Internet multi-millionaire Mack Michaels has a few new positions available right now…
If accepted you can easily rake in $11, 917 per month starting from scratch.
==> http://www.maverickmoneymaking.info/maverick.html
Once you’re accepted just follow the training Mack gives you. It’s really quite simple…
Learn how Mack went from not being able to afford Christmas gifts to a millionaire lifestyle and how you can too!
BUT…
Due to the extremely high level of Hands-On time Mack spends with every new member he has to limit the number of positions that are open.
Right now there are only 2 available in your area. If you’re interested you should move quickly.
==> http://www.maverickmoneymaking.info/maverick.html
Your Friend, – Mike

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Foruma Giriş
Giriş:
Şifre:
 

Takvim
«  Kasım 2008  »
PzPztsSlÇrşPerCuCmrt
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Arama

Dost  Siteler

İstatistikler

Toplam Kullanıcı: 1
Konuk: 1
Kayıtlı: 0

Copyright MyCorp © 2018